ołtarz
mikołaj

4 maja – Dzień Strażaka

Z okazji „Dnia Strażaka” oraz wspomnienia liturgicznego św. Floriana składamy serdeczne podziękowania wszystkim Druhnom i Druhom Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszej parafii: OSP Zgórsko, OSP Partynia, OSP Izbiska, OSP Grzybów, OSP Podborze, OSP Pień za waszę poświęcenie, działalność ratowniczą i społeczną, bezinteresowną służbę drugiemu człowiekowi. Dziękujemy również za różnoraką pomoc naszej parafii i służbę Bogu i Kościołowi – za to że jesteście zawsze w dzień i w nocy zgodnie ze swoją dewizą „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”.

Drodzy przyjaciele Druhowie i Druhny przyjmijcie najszczersze wyrazy szacunku i uznania dla Waszej odpowiedzialnej służby – codziennej gotowości do ratowania życia, zdrowia i mienia ludzkiego oraz niesienia pomocy potrzebującym. Wasze zaangażowanie i poświęcenie sprawia, że Straż Pożarna cieszy się niesłabnącym zaufaniem społeczeństwa. Jednocześnie życzymy niewyczerpanej siły i mnóstwa wytrwałości, wyrozumiałości bliskich, licznych sukcesów oraz wiele satysfakcji z pracy i służby społeczeństwu oraz tyle powrotów do remizy, ile z niej wyjazdów. Niech podejmowane inicjatywy przyniosą wiele satysfakcji i będą inspiracją do dalszych działań na rzecz lokalnych społeczności, całej Ojczyzny oraz Kościoła. Niech wam Bóg hojnie błogosławi, a św. Florian, którego jesteście Rycerzami, ma was w swojej opiece. Zapewniamy o pamięci, nieustannej życzliwości oraz wsparciu modlitewnym.

Dziś w dzień waszego święta w waszej intencji oraz waszych bliskich będziemy sprawowali Msze Świętą w kościele w Zgórsku o godzinie 18.00. Zainteresowanych zapraszamy również do duchowego uczestnictwa online poprzez transmisje na stronię fb Parafia pw. św. Mikołaja Bpa w Zgórsku

Mocą Chrystusowego Kapłaństwa z serca błogosławimy,

Duszpasterze parafii Zgórsko